69480247
Bugun...
NE KADAR MÜSLÜMANIZ?


Murat BULUT
Murbu@hotmail.com
 
 


‘Allah’ın sevdiği kulmuşsun’ derler ya hani. Bu tabir aslında tam da Müslüman Türkler için söylenmiş bana göre. Müslüman Türkler gerçekten Allah’ın sevdiği kullarından ama bilirsek.
Hem Türküz hemde Müslüman.  Çifte kavrulmuş lokum gibi bişeyiz yani. Türk olarak yaşadığımız coğrafya, gelenek ve göreneklerimiz, kültürümüz, tarihi geçmişimiz, kahramanlıklarımız. Türk olduğumuz için şükredeceğimiz o kadar çok şey var ki. Yüce Allah bizi Türlüğün yanında bir de İslamla şereflendirmiş. O yüce dinin mensubu, alemlererahmet olarak gönderilen Peygamberimizin ümmeti olmaya layık görmüş. İşte sabah akşam bunlara şükredeceğimiz yerde biz Türkler ne yapıyoruz? Yada soruyu şöyle soruyum; biz ne kadar Müslümanız?
Bakıyorum da Müslümanlığın şartı günümüzde bayağı bayağı 2’ye kadar düşmüş. Nedir bunlar derseniz; Kelime-i Şehadet getirmek ve domuz eti yememek. Kelime-i Şehadet getirmeyi saymazsak domuz eti yememek bizim kırmızı çizgimiz. Sanki tek günah olan buymuş gibi. Bakın anlatıyım;
Domuz eti yemiyoruz ama yalan söylüyoruz
Domuz eti yemiyoruz ama namaz kılmıyoruz
Domuz eti yemiyoruz ama oruç tutmuyoruz
Domuz eti yemiyoruz ama alkol alıyoruz
Domuz eti yemiyoruz ama zina yapıyoruz
Domuz eti yemiyoruz ama çalıyoruz hemde beytül maldan
Domuz eti yemiyoruz ama fitne, fesat, dedikodu ve iftira gırla gidiyor
Domuz eti yemiyoruz ama tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyoruz
Daha birçok şey yazabiliriz buraya. Sorsan Müslümanız. Çünkü domuz eti yemiyoruz. Adam yurtdışına gidiyor şarabın yanında et geliyor garsona ‘aman domuz eti olmasın’ diyor. Be gafil içtiğin şarabın domuz etinden farkı ne. Ama olmaz domuz eti yerse günah işler(!)Yaradan sadece domuz etini kesin günah olarak göstermiş diğerlerini yapılabilir saymış sanki. Bizde bu kadar Müslümanız işte. 

Kimsenin yediğine içtiğine karıştığımdan değil bu yazı. Her koyun kendi bacağından asılır lakin müslüman olmanın gerekleri ile müslümanların yaşantısı o kadar birbirine tezat ki. Bu tezatlık neye sebep oluyor biliyor musunuz? ‘Bu insanlar bizi dinden soğutacak’ lafına. Sanki islam dinini bu insanlar nedeniyle seçmiş gibi. İşte burda yanılıyoruz. Kusursuz olan müslümanlar değil İslamiyettir. Yani domuz eti yemek de şarap içmekte İslamiyette yasaktır. Ama bir kısım müslümanlara göre sadece domuz eti yasak. Şu Facebook da paylaştığımız dini yazılar kadar bile dinimizin gereklerini yerine getirmiyoruz. Paylaşıyoruz da yaşamıyoruz. Ama olsun kalbimiz temiz ya. Hepimizin sığındığı en güzel bahane değil mi?

VEKİLLERİN DİŞLERİ
Hak yemek demişken şu milletvekillerine verilen 12 implantparasına da değinmeden geçmeyim. Daha önceleri eski-yeni milletvekilleri ile ailelerinin kişi başı 8 implant yaptırma hakkı varmış.  Her bir çene için 4’er adet ki bu da 2 çenede 8 adede tekamül eder. 696 sayılı KHK ile bu sayı çene başı 6 adede yükseltildi.  Yani her bir eski-yeni milletvekili ve aile üyeleri için 12’ye çıkarılmış. Üstelik önceden bir implant için 600 lira ödenirken şimdi 1000 liraya yükseltildi. Ayrıca danıştay ve Yargıtay üyeleri ile aileleri de bu kapsama dahil edildi. Verin verin hakları tabiki. Çok yiyorlar demek ki sağlıklı dişlere vatandaştan daha fazla ihtiyaçları var. O değil de bu yeni düzenlemeyi öyle bir zamanda yapıyorlar ki küfreder gibi. Ordumuz Afrin’e giriyor, hergün şehitlerimiz geliyor,  bir nevi savaş ekonomisi uygulanıyor hatta Cumhurbaşkanı seferberlikten bahsediyor tam bu arada milletvekillerinin implant sayısı artırılıyor. Öyle ya olası bir seferberlikte vekillerin dişleri sorunsuz olmalı. Ülkemizin aydınlık geleceği için bu çok önemli. Garibim vatandaşa ise heyet raporu şartı ile küçük bir ödeme karşılığı veriliyor bu hak. Meclis’te açıklama yapıyor ‘güncelleme yaptık’ diye. Ne ilginçtir güncelleme vatandaşa zam vekillere kazanç olarak ayarlanıyor. Ne deyim bu devirde vekil olmak varmış vessalamBu yazı 874 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI