69480247
Bugun...
TSO’DA MAVİ ZAFER


Murat BULUT
Murbu@hotmail.com
 
 

 
Hafta sonu şehirde seçim heyecanı yaşandı. Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı önümüzde ki 4 yılda yönetecek isimlerin seçimi vardı. 

Bir tarafta Mevcut Başkan Ahmet Varlı ve listesi ( mavi pusula) diğer tarafta Cemalettin Akdoğan ve listesi (beyaz pusula) yarıştı. Sonuç; mavi pusula ezici bir üstünlükle seçimleri kazandı. 13 gruptan 11’inde  hem de fark atarak çıkmayı başardı. Bir grupta beyaz liste bir grupta ise bağımsızlar kazandı. Böylece Kırıkkale tercihini;  Kırıkkale de oturan, yatırım yapan, istihdam sağlayan, katma değer üretenden yana kullandı. Yani yerliyi tercih etti. Yerli olmak sadece nüfus cüzdanın da doğum yerinin Kırıkkale yazması demek değildir. Yerli olmak bu şehirde yaşamak ve bu şehri yaşamaktır. Bu şehrin ekonomisine, sosyal  ve kültürel hayatına katkı sunmaktır. 

13 gruptan 11’inden zaferle ayrılmak büyük bir başarı. Bu başarı da  gruplarda ki adaylar mutlaka pay sahibidir, küçümsenemez. Lakin bu seçim aynı zamanda kimi başkan olarak görmek istendiğinin de seçimidir. Seçimin galibi Ahmet Varlı’dır.  Cemalettin Akdoğan içinse Kırıkkale de girdiği son seçim diyebiliriz. 

Sonuçların ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Kazanan tüm adayları tebrik ediyorum. TSO’da Ekrem Gök döneminden başlayan bir yükseliş dikkat çekiyor. İnşallah büyük bir farkla  göreve seçilen Varlı yönetimi bu yükselişi artırarak devam ettirir. 

KIRIKKALSPOR DA FİYASKONUN SEBEBİ KARAKUŞ VE YÖNETİMİDİR!
Büyük umutlarla başlayan bal ligi kocaman bir hayal kırıklığı ile sona erdi. Bir sene önce Türk Metal Kırıkkalespor olarak yer aldığımız 3.lige bu defa Anadolu Kırıkkalespor olarak çıkacaktık. Ama olmadı. Neden; Başkan Metin Karakuş ve yönetimi yüzünden. Evet bu fiyasko da tüm sorumluluk, tüm suç bence başkan Karakuş ve yönetiminde. Çünkü; 
1- Doğru transferler yapamadılar
2- Kulübü iyi yönetemediler
3- Yönetim kendi içinde parasız insanlardan oluştuğu için nakdi destek sağlayamadılar
4- Başkan Karakuş taraftarlarla sürekli çatışma içerisine girdi
5- Şehir yönetimi Karakuş ve yönetimine destek olmadı
6-Kriz anları iyi yönetilemedi
7-Teknik heyet seçimi başarısızdı
 
Bir saniye ya. Pardon çok özür diliyorum ben büyük bir hata yaptım. Başkan, Metin Karakuş değildi ki. Hayret aklım geçmişe gitmiş. Ama durun. Metin Karakuş döneminde bu takım şampiyon olmuş üçüncü lige çıkmıştı değil mi? Evet evet  şimdi daha net hatırlıyorum. Metin Karakuş ve yönetimi takımı şampiyon yapmış sonra büyük baskılar sonucu ve mahkeme kararıyla yönetimden el çektirilmişti. Hatta takım şampiyon olduğunda Karakuş’un başarısı olarak görülmemiş ‘Türk Metal’in parasıyla olmuş’ denilmişti. Bu işler parayla oluyorsa bu yıl tüm kontrol de kendilerinde olduğuna göre daha kolay şampiyon olunmalıydı. Bırakın şampiyonluğu onca transfere, futbolculara bol keseden ödenen paralara rağmen ilk üçe bile giremedik. Demek ki neymiş; parayla saadet olmuyormuş. Para eşittir başarı değilmiş. Peki şimdi soralım o halde; bu fiyaskonun suçlusu kim?Bu yazı 721 defa okunmuştur.

YORUMLAR

SAMET KIRIKKALELİ
09-04-2018 11:35:00

TRANZON inşaatın sahibi YERLİ Ahmet Varlı kazandı değil mi? Yerli deyince bir an aklım gitti de!

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI