Kalekod takımımızın bu projeleri ile: Büyükbaş hayvanların ateş, nabız sayısı ve topallık durumu bilgilerini hayvanların üzerine yerleştirilen cihaz sayesinde ölçüp, kullanıcının telefonuna bilgi veren ve hayvanın hastalık ihtimalini yorumlayan akıllı bir cihaz tasarladı. 3D yazıcıdan cihazın muhafaza kutusu üretildi. Telefon uygulaması ve cihazın programlaması da yine bizzat öğrencilerimiz tarafından yapılarak milli teknolojik bir cihaz geliştirilmiş oldu
![](https://www.ayrintigazetesi.com.tr/images/files/2021/09/61518a1aee126.jpeg)
![](https://www.ayrintigazetesi.com.tr/images/files/2021/09/61518a1b3670a.jpeg)
![](https://www.ayrintigazetesi.com.tr/images/files/2021/09/61518a1bd7a86.jpeg)
![](https://www.ayrintigazetesi.com.tr/images/files/2021/09/61518a1d33297.jpeg)
![](https://www.ayrintigazetesi.com.tr/images/files/2021/09/61518a1c3cb8e.jpeg)
![](https://www.ayrintigazetesi.com.tr/images/files/2021/09/61518a1aee126.jpeg)
![](https://www.ayrintigazetesi.com.tr/images/files/2021/09/61518a1b3670a.jpeg)
![](https://www.ayrintigazetesi.com.tr/images/files/2021/09/61518a1bd7a86.jpeg)
![](https://www.ayrintigazetesi.com.tr/images/files/2021/09/61518a1d33297.jpeg)
![](https://www.ayrintigazetesi.com.tr/images/files/2021/09/61518a1c3cb8e.jpeg)
![](https://www.ayrintigazetesi.com.tr/images/files/2021/09/61518a1c26e02.jpeg)