Reklam

  "Mehmet Akif Ersoy ve Asım'ın Nesli" konulu konferans

  Kırıkkale'nin Bahşılı ilçesinde "Mehmet Akif Ersoy ve Asım'ın Nesli" konulu konferans düzenlendi.

  "Mehmet Akif Ersoy ve Asım'ın Nesli" konulu konferans
  23 Aralık 2015 - 19:57 - Güncelleme: 25 Aralık 2015 - 21:00
  Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) Fatma Şenses Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Salonu'nda düzenlenen konferansta konuşan Türk Dili Okutmanı Bedri Özçelik, her fikir ve duygu adamının ve her düşünce adamının yüreğinde ve hayalinde büyüttüğü bir gençliğin var olduğunu söyledi.

  Bugünkü gençliğin temellerinin 20. yüzyılın başlarında görülen rüyaların bir eseri olduğunu belirten Özçelik şöyle konuştu:

  "Her büyük insanın, sanatçıların ve düşünürlerin rüyasında gördüğü bir gençlik vardır. Bu gençlik, geleceğe daha güvenle bakabilecek ideal bir gençlik olma niteliği taşmaktadır. Mehmet Akif Ersoy "Asım" diye ideal bir gençlik yetiştirme sevdasında olmuştur. Akif'in yetiştirdiği daha doğrusu yetiştirmeyi hayal ettiği gençlikte, geleceğe güvenle bakan karakterli, kişilikli, dürüst ve haysiyetli bir gençlik olmanın yanı sıra, sağlıklı ruh ve beden yapısına sahip, ailesine bağlı, mert ve ecdad sevgisine sahip olmalıdır. Vatan ve millet sevgisi taşımalı, çalışkan, gayretli ve ilim ehli olmalıdır. Yine bu gençlik, ümitli ve azimli, dini değerlerine bağlı, güzel ahlak sahibi, saygılı ve ciddi olmalıdır." 

   Özçelik, ülkemizde düzenlenen çeşitli anma programları sayesinde toplumun Mehmet Akif Ersoy'u daha iyi tanıyacaklarını ve gençliğin de Akif'in hayalindeki gençlik ruhunun yeniden canlanacağını sözlerine ekledi.

  Konferansa, üniversitenin akademik personeli, ilçedeki kurum müdürleri ile öğrenciler katıldı.
  Bu haber 4457 defa okunmuştur.

  FACEBOOK YORUMLAR

  YORUMLAR

  • 0 Yorum