Reklam
Ömer Kıvanç

Ömer Kıvanç

YAZI-YORUM omerkvnc@gmail.com

SÖZÜMÜZ VE SORULARIMIZ

09 Ocak 2021 - 22:10 - Güncelleme: 09 Ocak 2021 - 22:14

Şehrin sorunları sıralana dursun,

Çözüm üretilebilecek konuları orta yerde bırakıla dursun,

Küçük hesapların peşinde olanlar burunlarını karıştırarak sağa sola çata dursun...

Bir birini yalandan alkışlayanların, kapı arkalarında başka partilerle dirsek temasları süre dursun...

Alışverişe giderken kartının kalan limitini kapı önünde kontrol eden, cebindeki parayı kimseye göstermeden "yeter mi acaba?" endişesiyle gözden geçiren insanların sesi olmaya...

Onların  içinde bulundukları zorlukların çözümü için adım atması gerekenlere  seslerini duyurmaya ve şehrin insanını bütün hesapların üstünde görmeye...

Garip- guraba diye görmezden gelinenlerin, dükkanları kapalı olduğu halde kirasından çalışanın maaşına, vergisinden sigortasına nasıl yetiştireceğim diye uykusu kaçan esnafın sesi olmaya...

Aldığı asgari ücretle evini geçindirmek için, kredi kartları ile krediler arasında savaş veren sıradan insanın gözü kulağı kalmaya...

Üç kuruşluk emekli maaşı ile geçinmekle hayatını sürdürmek arasında sıkışıp kalan büyüklerimizin sözcüsü olmaya...

 Söz veriyorum..

 

BELEDİYE 4 BİN LİRA VERECEK Mİ?

Muhalefet  belediyelerinin asgari ücret belirlenmesinden önce verecekleri maaşları 3 bin 100 TL şeklinde açıkladığı dönemlerde, haberlerimiz arasında yer alan Kırıkkale Belediyesi'nde en düşük maaş 4 bin olacak twitini resmi hesabından 26 Aralık tarihinde yaptığı paylaşımı duyurmuştuk.

Maaş günü yaklaştıkça Kırıkkale Belediyesinin twiter resmi hesabından duyurduğu rakamı maaş olarak ödeyip ödemeyeceğini de göreceğiz.

Çalışanların büyük kesimi merak içinde bekliyor.

Tabi ki bizlerde

 

KARAKUŞ'UN SORUSU

Deva Partisi Kırıkkale İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş, bir açıklama yaparak, belediye başkanına bazı sorular yöneltti ve eleştiride bulundu.

Karakuş'un yönelttiği sorulardan birisi ;

“Ben şimdi Sayın Başkana soruyorum; En son ne zaman bir esnafın çayını içip, bir ihtiyacınız var mı diye sordunuz?” idi.

Bu sorunun cevabı Ak Parti il başkanlığı tarafından verilen cevapta yer almadı. Umarım bunada en kısa zamanda bir cevap verilir.

Ayrıca bir merakım var; Deva partisine  verilen cevapta " Belediyecilik onların nazarında rant kapısı olabilir bizim nazarımızda ise sadece yaşadığımız şehre hizmettir" denilmişti.

Benim bildiğim DEVA partisinin belediyesi yok.

Yoksa ben mi yanlış biliyorum?

Yoksa Ak Parti il Başkanı Kaplan, "...bizim nazarımızda ise sadece yaşadığımız şehre hizmettir" derken    belediyeye iş yapan kendi partilerinin meclis üyelerini mi kastediyor,

 veya

Saygılı döneminde belediyeye ait şirkete işe başlayan sözleşmeli partililerini mi kastediyor.

 

AK PARTİ  PANDEMİ DİNLEYECEK Mİ?

Bilindiği gibi tüm dünya bir pandemi ağının içinde. Baro seçimlerinden bir çok toplantıya kadar toplu yapılan çok şey ya yasaklanıyor ya da pandemi kurallarına uyularak gerçekleştiriliyor.

Ak parti'nin 13 Ocak ta gerçekleştireceği kongre pandemi kurallarına göre mi gerçekleşecek, yoksa  yeter ki kalabalık olsun diye hiçe mi sayılacak?

 

KIRIKKALE GERİLİYOR

İnsani Gelişmişlik Endeksi'nde Kırıkkale bu yıl daha da gerileyerek, 26. sıraya düştü.

Bu gerilemede şehrin yöneticilerinin katkısı büyük.

Hani hiç birşey yapmıyorlar diye eleştirenler var ya, onlara bu rakamı söyleyin, son 10 yılda 12 basamak birden geriletecek beceriyi  gösterdikleri için takdir edilmeleri gerekir.

Bu herkesin başarabileceği bir konu değil.

Kırıkkale  şehrin gelişmişlik endeksinde geriletecek derecede başarı sağlayan bu yöneticilerini unutmamalı.

YAZAR KADROMUZ

yazar kadromuza iki isim daha eklendi.

Bunlardan birisi, şehrin en eski gazetecilerinden emekli hakim büyüğümüz olan Ümit Nuri Kocaballı, diğeri ise şehirde Ülküm işçiler Derneği dahil bir çok kademede görev almış sevilen isim Abdullah Ateş.

Her ikisinin yazıları da ayrinti'da ayrıntılara dikkat ederek kaleme alınmış kalitede. Abdullah Ateş 3. romanını kaleme aldı. şu an baskı sürecinde. Ümit Nuri Kocaballı ise öncü gazete ve Televizyonu ile yıllarca Kırıkkale'de yayın yapmış birisi.

Bu zenginliğimizi yakın zamanda katılacak yeni isimlerle sürdereceğiz.

Bu yazı 3025 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum